Swapujeme

25.11.2023

Přichází zima a je čas provětrat šatníky. Také se ti ve skříni válí oblečení, které se ti líbí, je ti líto ho vyhodit, ale už ho vlastně vůbec nenosíš? Přijď ho vyměnit. Swapy v Chrudimi organizujeme už více než 5 let v různých prostorech. Nyní ho přinášíme do Garáže, kde v této tradici budeme pokračovat. Těšit se můžete na podzimní a jarní swapy a první z nich spouštíme již ve středu 6. prosince 2023 od 10:30 do 17:30.

Pojďme společně ukázat oděvnímu průmyslu, že tzv. rychlá móda (anglicky fast fashion) nefrčí a že obléct se stylově můžeš i vesměs zadarmo. Kromě peněz navíc ušetříš i přírodu a pomůžeš potřebným.

Jak to celé funguje? Přebereš oblečení, které již nenosíš. Dáš ho do tašky, přijdeš k nám, vyložíš ho a z kousků, které donesli jiní účastnici si můžeš vybrat, co ti padne do oka i velikosti. Pokud si nic nevytřídil/a nevadí, i tak můžeš přijít a něco si odnést. Důležité je, aby bylo oblečení čisté, bez děr a fleků. Oděvy můžete nosit již 2 dny před událostí a nejlépe na začátku konání akce nejdéle do 15h. Nenoste více než 2 tašky. Zbylé oblečení poputuje na Český červený kříž potřebným. Kategorie jsou oblečení, obuv a doplňky pro ženy, děti i muže.

Doporučený příspěvek na prostor je 50,-. Můžeš přijít ráno, v poledne, večer, kolikrát chceš Na místě si můžeš nabídnout vodu, kávu nebo čaj.

Chceš pomoc s organizací, nebo máš otázky? Ozvi se nám.