flamenco

Flamenco pochází z jihošpanělské Andalusie. A není to jen tanec, je to celá kultura, která je zapsaná v nehmotném dědictví UNESCO. Flamenco má mnoho stylů tance, od těch nesmutnějších až po velmi radostné, tance jsou rychlejší i pomalejší, často se tempo mění i během skladby. Používají se v něm také různé rekvizity - kastaněty, vějíře, klobouk, hůl,...  ale to až v pokročilejších kurzech. 
Flamenco je velmi pestré, temperamentní, vášnivé, energické, zároveň vyžaduje soustředěnost a otevřenou mysl. Dostane Tě z víru denních starostí.

Na kurzu se budeš věnovat základní technice (práce s pažemi, podupy nohou, koordinace celého těla) a naučíš se choreografii veselejšího charakteru ve 4dobém rytmu. V první řadě narovnáš záda, vztyčíš hlavu, začneš vnímat své tělo a budeš pracovat i se svou energií. 

Momentálně jsme jediné místo, kde bude flamenco v Chrudimi probíhat. Lekce poběží od 6.3. 2024 v čase 16:55 - 17:55. V březnu můžeš přijít na jednotlivé hodiny - "Flamenco na zkoušku" a od dubna již fungujeme formou kurzu. 

A POZOR v únoru Tě čeká ukázková hodina 28.2. středa 16:55 - 17:55. 

Ať už si rozhodnutá/ý chodit nebo si chceš tanec jen zkusit - rezervuj si místo skrz formulář níže!